Jak zrobić wieniec ze sztucznych kwiatów?

Większość osób się zastanawia nad tym, z jakich kwiatów wykonać wieniec na grób bliskiej osoby. Trzeba zaznaczyć, że wielu zwolenników posiadają bukiety z żywych róż, chryzantem czy gerberów, ponieważ ładnie wyglądają i pachną. Niestety, nie są zbyt trwałe, zwłaszcza w okresie lata czy przymrozków, dlatego w tym czasie o wiele bardziej sprawdzają się wiązanki ze sztucznych kwiatów. Przede wszystkim, mogą one zdobić grób przez dłuższy czas i co najważniejsze możemy je nie tylko zakupić w kwiaciarni, ale i własnoręcznie stworzyć w domu.

Wiązanka ze sztucznych kwiatów krok po kroku

Po pierwsze, musimy przygotować bazę pod nasz wieniec. Możemy tu wykorzystać specjalną piankę lub gąbkę florystyczną. Pamiętamy o tym, że inna gąbka jest stosowana do kwiatów sztucznych, a inna do żywych. Możemy też zdecydować się na gotową podstawę, na której osadzimy gałązki zielone i kwiaty.
Gdy mamy już bazę do wieńca, musimy dokonać wyboru kwiatów. Z pewnością, największym zainteresowaniem cieszą się róże i anturium. Nie mniej odpowiednie będą goździki, gerbery, a także chryzantemy, w szczególności w okresie Wszystkich Świętych. Oczywiście, nie mniejsze znaczenie ma kolorystyka kwiatów. Pamiętamy o tym, że na grób starszej osoby pasują ciemne wiązanki, zaś na mogiłę młodego człowieka lub dziecka wybieramy bukiety w jasnych barwach. Poza tym, kwiaty mogą być utrzymane w jednym kolorze bądź w różnych odcieniach tego samego koloru, ewentualnie być w wielu barwach. Z pewnością, do najczęściej wybieranych należą żółte, czerwone, bladoróżowe, bordowe i fioletowe kwiaty.
Nie zapominamy o tym, by łodygi obciąć około 5 cm poniżej kwiatostanu, aby nie były za długie, ponieważ będą się wtedy brzydko prezentować na wiązance. Na uwagę zasługuje fakt, że w większości kwiaciarni możemy już zakupić kwiaty do wieńców, które mają krótkie łodygi, odpowiednio usztywnione za pomocą drucika.
Następnie wbijamy kwiaty w podstawę tak, aby była całkowicie zakryta, a przerwy między nimi wypełniamy zieleniną, np. liśćmi, mchem, ewentualnie gałązkami iglaków.
Na końcu wieniec ozdabiamy kokardą, która powinna się idealnie komponować z kwiatami pod względem kolorystyki i stylu. Możemy dodatkowo kompozycję upiększyć gotowymi dodatkami, utrzymanymi w kolorze srebrnym lub złotym, dzięki którym bukiet prezentował będzie się elegancko. Aby wszelkiego rodzaju dekoracje nie spadły, przymocowujemy je do stroika za pomocą drucika.
A, więc wykonanie wieńca ze sztucznych kwiatów nie jest trudnym zadaniem, gdyż wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne przedmioty i poświęcić chwilę czasu na stworzenie przepięknej kompozycji kwiatowej na cmentarz.